Arvo Pärdi keskust külastas maailmakuulus dirigent Gennadi Roždestvenski koos pianistist abikaasa Viktoria Postnikovaga. Neid seob Arvo ja Nora Pärdiga pikaajaline sõprus ning koostöö.
Peale Moskva Suure Teatri orkestri on Gennadi Roždestvenski olnud BBC sümfooniaorkestri, Viini sümfoonikute ning Stockholmi filharmoonia orkestri peadirigent ja kunstiline juht. 1979. aastal juhatas just Roždestvenski Royal Albert Hallis teose „Cantus in Memory of Benjamin Britten” esimest ettekannet Suurbritannias. Gennadi Roždestvenski abikaasa Viktoria Postnikova repertuaari kuulub Pärdi klaverile ja orkestrile loodud „Lamentate”.
Mitmed heliloojad, sealhulgas eriti Alfred Schnittke on väga kõrgelt hinnanud Roždestvenski pühendumust ja heliloojatega koostööd, kus lähedastel kontaktidel on olnud väga suur mõju ka nende loomingule. Alfred Schnittke on kirjutanud: „Võin isegi öelda, et peaaegu kogu minu tegevus heliloojana sõltus kontaktist Roždestvenskiga ja meie paljudest vestlustest. Just neist kõnelustest pärinevad paljude minu teoste algideed. Arvan, et see on olnud üks õnnelikumaid võimalusi minu elus.” („A Schnittke Reader”, A. Ivashkin, Indiana University Press, 2002).
Tunnustatud dirigent viibis Eestis seoses Pärnu muusikafestivali ja Neeme Järvi akadeemiaga, mille raames oli noortel dirigentidel võimalus osa saada ka tema meistriklassist.