fbpx

Uudised

Kaupo Kikkase pildi- ja helirännak ANSEL

25.01.2021

Alates 12. veebruarist kutsume koos fotograaf Kaupo Kikkasega saama osa pildi- ja helirännakust „Ansel“, mis räägib fotode kaudu loo inimese suhtest loodusega, üksindusest ja vaikusest. Sel ühelt poolt äärmiselt isiklikul, kuid samas eksistentsiaalselt universaalsel teekonnal on oluline roll Arvo Pärdi muusikal. „Arvo Pärt ja tema muusika on selle projekti inspiratsioon ja nüüd see projekt jõuab koju,” sõna Kaupo Kikkas.

Spetsiaalselt keskuse saali kujundatud fotoinstallatsioon jääb avatuks kolmeks nädalaks kuni 7. märtsini. Arvo Pärdi keskus on avatud K–P kell 12–17.

NB! Külastajad lubatakse saali viieminutiliste vahedega, mis tagab personaalse ja segamatu kogemuse. Kuna publikuhuvi on suur, soovitame pileti kindlasti Fientast ette osta. Et vähendada võimalikku ooteaega, on võimalik näituse külastamise kellaaeg broneerida aadressil info@arvopart.ee.

Tunnustatud fotograaf Kaupo Kikkas on kaheksa aasta jooksul jäädvustanud Ameerika avaraid ja inimtühje loodusmaastikke oma rännakutel legendaarse fotograafi ja looduskaitsja Ansel Adamsi radadel Californiast ja Nevadast New Mexiconi. Adamsi radadel liikudes hakkas Kikkase peas selginema, kuidas võiks muusika välja näha – puuvõrades, liivas, kaljudes. Ta tajus sügavaid seoseid Arvo Pärdiga, ühe talle olulisema ja kallima heliloojaga, keda Kikkas on korduvalt portreteerinud.

Kaupo Kikkas:

„Pärdi muusika paikneb tihti väljaspool ruumi. Temas on palju õhku, aga see tühjus on pingestatud.“

„Minu Ansel ei ole üksnes maastikud. See on lugu inimese suhtest loodusega. Inimtegevusest, mille tõttu elu Maal on muutumas võimatuks. Ja kuigi need pildid on apokalüptilise
hingusega, olen veendunud, et suures mängus loodus võidab, imelise muundujana tuleb välja sellest dramaatiliselt kulgevast lõppmängust. Need maastikud olid siin 500 miljonit aastat enne esimese inimese saabumist ning nad jäävad pärast viimasegi lahkumist. Inimkonna testamendi parimaks osaks võivad saada muistsete rahvaste kaljujoonised.“

Rännakul osalevad inimesed ühekaupa, sisenedes heli, hämaruse ja fotokunsti labürinti. Külastajad lubatakse saali viieminutiliste vahedega, mis tagab personaalse ja segamatu kogemuse. Erinevate meediumite segunemine koos üksindusega aitab inimesel kaugeneda tavapärasest näituse või kontserdikülastuse stereotüübist ning saavutada erilise meeleseisundi ja vastuvõtlikkuse.

NB! Sissepääs ette ostetud piletiga. Müügil Fientas ja kohapeal.

Uudiskiri